Якщо ви запускаєте Kwave з командного рядка, ви можете вказати список файлів, які слід відкрити. Перший вказаний файл буде відкрито першим, далі буде відкрито інші файли. Кожен файл буде відкрито у власному новому вікні або підвікні одного екземпляра Kwave. Якщо ви скористаєтеся символами-замінниками, ви можете одночасно відкрити багато файлів.
Наприклад, вказана нижче команда запускає Kwave і відкриває усі звукові файли, які є частиною звукової теми XDG freedesktop, кожен файл у новому вікні або підвікні:
%
kwave/usr/share/sounds/freedesktop/stereo/*.ogg
Крім того, Kwave можна передавати текстові команди, закодовані у спеціальну адресу (URI[1]). Це описано у іншому розділі.
Параметр --gui=
надає вам змогу запустити Kwave у одному з трьох можливих режимів графічного інтерфейсу: однодокументному, багатодокументному або режимі вкладок. SDI
|MDI
|TAB
Окрім списку файлів, ви можете вказати список параметрів набору інструментів Qt, зокрема параметр -qwindowgeometry
для визначення розміру і/або розташування першого відкритого вікна Kwave і/або параметр -display
для запуску Kwave на іншому дисплеї.
Наприклад, вказана нижче команда відкриє вікно Kwave з початковою шириною у 600 пікселів, висотою у 400 пікселів, з розташуванням правої межі на 30 пікселів від правого граю екрана і на 0 пікселів від верхнього краю екрана.
%
kwave--disable-splashscreen
-qwindowgeometry 600x400-30+0
За допомогою параметра --disable-splashscreen
ви можете вимкнути вікно вітання, яке програма показує під час запуску Kwave. Це може бути корисним, якщо ви запускаєте Kwave за допомогою скрипту.
За допомогою параметра командного рядка --iconic
ви можете запустити Kwave мінімізованим (згорнутим до лотка). Це може бути корисним, якщо ви хочете запустити Kwave без взаємодії із графічним інтерфейсом, наприклад зі скрипту. Крім того, цей параметр неявним чином вимикає вікно вітання!
За допомогою параметра командного рядка --logfile=
ви можете наказати програмі записувати журнал послідовності дій сеансу Kwave до вказаного файла. Це корисно для діагностики. Для звітування про ваду вам може знадобитися такий файл журналу. kwave.log