Як позначати

Kwave надає вам змогу вибрати неперервний діапазон семплів, а також будь-яку комбінацію каналів (якщо ви редагуєте багатоканальний файл). Якщо позначено діапазон семплів (часовий діапазон), усі наступні команди буде обмежено позначеним діапазоном, а зняття позначення з каналу призведе до того, що команди на нього не впливатимуть.

Вибір каналів

Позначення каналу і зняття позначення з каналу є доволі простим. Просто клацніть символ лампочки на лівому боці панелі сигналу, щоб перемкнути його стан:

зелена лампочка зелена лампочка означає «увімкнено», а

червона лампочка червона лампочка означає «вимкнено».

Примітка

Зауваження: якщо канал не позначено, його не буде чути під час відтворення!

Позначення семплів

Якщо ви позначите у Kwave діапазон семплів, цей діапазон буде містити кінці. Це означає, що до позначення належатиме перший і останній семпли. Усі ці семпли буде використано для наступних дій. Отже, навіть якщо ви не позначили діапазон, а лише окремий семпл, позначення ніколи не буде насправді порожнім. Отже, наприклад, якщо ви бачите, що нічого не позначено, дію «вилучити» буде застосовано до єдиного семплу, на якому перебуває курсор.

Найпростіше позначити діапазон семплів за допомогою миші. Все працює так, як і у інших програмах: натисніть ліву кнопку миші у позиції, де має розпочинатися позначений фрагмент, утримуйте її, перетягніть вказівник миші і відпустіть кнопку у позиції кінця позначеного фрагмента.

Якщо ви хочете скоригувати або пересунути початок або кінець позначеного фрагмента, ви можете пересунути вказівник миші на початок або на кінець позначеного фрагмента, аж доки його вигляд зміниться зі стандартної стрілки на двобічну стрілку ліворуч-праворуч, а потім натисніть ліву кнопку миші, утримуйте її і перетягніть межу у потрібну вам позицію.

Крім того, ви можете розширити або стиснути позначений фрагмент до певної точки так: натисніть і утримуйте клавішу Shift, а потім клацніть лівою кнопкою миші у потрібному місці. Залежно від того, яка з меж є ближчою, ліву чи праву межу позначення буде пересунуто до вказаної позиції. Якщо нічого не позначено, буде встановлено з початку.

Крім того, доступ до деяких функцій можна отримати за допомогою меню і, звичайно ж, передбачено деякі клавіатурні скорочення для них:

  • позначити увесь сигнал: ЗміниПозначенняВсе (Ctrl+A)

  • позначити діапазон: ЗміниПозначенняДіапазон (R)

  • поточна видима область: ЗміниПозначенняВидиме (V)

  • наступний блок семплів, починаючи за кінцем поточного позначеного фрагмента, з такою самою довжиною: ЗміниПозначенняДалі (Shift++)

    (Підказка: скористайтеся клавішею + з числової панелі клавіатури!)

  • попередній блок семплів, завершуючи останнім семплом перед початком поточного позначеного фрагмента, з такою самою довжиною: ЗміниПозначенняНазад (Shift+-)

    (Підказка: скористайтеся клавішею - з числової панелі клавіатури!)

  • вилучити усі позначення і позначити «нічого»: ЗміниПозначенняНічого (N)

  • розширити позначення до початку сигналу (першого семплу): ЗміниПозначенняДо початку (Shift+Home)

  • розширити позначення до кінця сигналу (останнього семплу): ЗміниПозначенняДо кінця (Shift+End)

  • розширити поточний позначений фрагмент ліворуч і праворуч до наступної мітки (або початку чи завершення сигналу, якщо відповідної мітки немає), починаючи з поточної позиції курсора: ЗмінитиПозначенняРозширити до міток (E)

  • позначити область між наступними двома мітками праворуч від поточного позначеного фрагмента або до кінця сигналу: ЗміниПозначенняДо наступних міток (Ctrl+Shift+N)

  • позначити область між попередніми двома мітками праворуч від поточного позначеного фрагмента або до початку сигналу: ЗміниПозначенняДо попередніх міток (Ctrl+Shift+P)