Відтворення

Залежно від параметрів збирання, Kwave може відтворювати звук за допомогою таких способів відтворення:

  • ALSA (Advanced Linux Sound Architecture): замінює собою OSS, підтримує ширший спектр можливостей і обладнання. Може конфліктувати з KDE або іншими програмами, подібно до OSS, але має додаток із назвою «dmix», який усуває проблеми. У новіших версіях ALSA типово використовується додаток, подібний до dmix, отже цей варіант є найбажанішим!

  • OSS (Open Sound System): найстаріша реалізація для linux, може виводити дані у режимах моно і стерео. Вважається застарілою з часу появи версії ядра linux 2.6, але усе ще використовується. Може конфліктувати з KDE та іншими програмами для роботи зі звуковими даними. У OSS відтворювати звук одночасно може лише одна програма!

Перш ніж намагатися наказати програмі відтворити якісь звукові дані, вам слід зазирнути до діалогового вікна налаштовування відтворення:

Знімок діалогового вікна налаштовування відтворення

У поточній версії Kwave для інтерфейсу OSS передбачено підтримку відтворення лише 8-бітового та 16-бітового звуку з виведенням у режимі моно або стерео. Набагато ширшу підтримку режимів відтворення та обладнання можна отримати скориставшись інтерфейсом ALSA.

Якщо у вашому файлі звукових даних зберігається більше або менше каналів, ніж це передбачено режимом відтворення, під час відтворення усі канали буде змішано. Наприклад, якщо у файлі зберігається три звукових доріжки, а ви використовуєте режим стерео для відтворення, на лівому каналі відтворюватиметься доріжка 0 (верхня) і половина доріжки 1 (середня). На правому каналі відтворюватиметься половина доріжки 1 (середня) і доріжка 2 (нижня).

Для отримання плавного відтворення без переривань, вам слід також встановити належний розмір буфера. Якщо у вас виникають проблеми із перериванням відтворення, вам слід збільшити тут розмір буфера. Але, чим більшим ви встановите розмір буфера, тим більшою буде латентність між відтвореним звуком та показом позиції відтворення на панелі сигналу.

Крім того, у діалоговому вікні параметрів відтворення передбачено кнопку для відтворення простого тестового звуку. За її допомогою можна почути тон у 440 Гц, який послідовно видаватиметься усіма гучномовцями, один за одним.

Щойно буде налаштовано відтворення, ви зможете скористатися засобами керування відтворенням у головному вікні Kwave, пунктами меню Відтворення або клавіатурними скороченнями:

  • ВідтворенняПочати (P): почати відтворення поточного позначеного фрагмента з його початку або усього файла з поточної позиції курсора, якщо нічого не позначено. Відтворення відбудеться лише один раз.

  • ВідтворенняЦикл: подібне до попереднього, але повторювати відтворення циклічно.

  • ВідтворенняПризупинити (Пробіл): призупинити відтворення на поточній позиції. Доступне, лише якщо відбувається відтворення.

  • ВідтворенняПродовжити (Пробіл): продовжити відтворення з позиції, де його призупинено. Доступне, лише якщо відтворення призупинено.

  • ВідтворенняЗупинити (Esc): зупинити відтворення, повернутися до початкової позиції позначеного фрагмента.