Chapter 4. Používání Kwave

Tady je malý snímek obrazovky Kwave hlavního okna, takže získáte dojem, jak Kwave vypadá...


Snímek obrazovky hlavního okna

Nastavení paměti

Při prvním použití Kwave byste měl jít do dialogu s nastavením paměti a upravit nastavení tak, aby byla vhodná pro vaše potřeby a přiměřená vzhledem k nainstalované paměti vašeho počítače. Najdete jej pod VolbyPaměť....


Snímek dialogu s nastavením paměti

Kwave může používat dva druhy paměti: fyzickou a virtuální paměť.

Fyzická paměť je pamětí (RAM), která je instalována ve vašem počítači. Měl byste omezit používání fyzické paměti na rozumnou velikost, přičemž podle pravidla palce by měla být polovina z instalované paměti OK. Pokud nastavíte hodnotu paměti příliš vysoko, Linux si vezme paměť od ostatních aplikací, což by znamenalo, že by hodil paměť ostatních aplikací na disk (swap), což je poněkud pomalé. Pokud naopak nastavíte omezení příliš nízko, můžete ztratit něco výkonu při práci s velkými soubory, protože používáte méně z rychlé fyzické paměti, než byste mohl.

Pokud povolíte virtuální paměť, Kwave může nahrávat a zpracovávat soubory, které jsou větší než je množství skutečně instalované fyzické paměti. Kwave toto může dělat za použití dočasných souborů v nastavitelném adresáři, což je mnohem rychlejší a laskavější k dalším aplikacím, než použití odkládacího prostoru operačním systémem (swap). Adresář, který nastavíte, by se měl nacházet na vašem místním pevném disku.